Magyar sikerek a diákolimpián

Dátum: 2018.10.19.
Kategória: Sport

Idén Buenos Airesben rendezték meg az ifjúsági olimpiát, ahonnan 24 érmet szereztek a magyar sportolók.

Magyarország 24 éremmel, 12 arannyal, 7 ezüsttel és 5 bronzzal zárja a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát, így kijelenthetjük: ez minden idők legjobb szereplése.

Kategóriák

A magyarok 20 sportágban indultak Argentínában, és ezek közül kilencben sikerült érmet nyerni: atlétikában, birkózásban, cselgáncsban, kajak-kenuban, öttusában, strandkézilabdában (lányok), tornában, úszásban és vívásban. Ezekhez jön még az éremtábla eredményeibe nem számító lovaglás és sportlövészet, amelyekkel számolva a sportágak száma 11.

A magyar indulók közül a legeredményesebb az úszó Milák Kristóf és Késely Ajna három-három győzelemmel, ráadásul előbbinek egy ezüstje is van.

Vegyescsapat-versenyekben is végeztek dobogós helyen magyarok, de ezeket hivatalosan nem számolják. A vívók 1-es számú európai válogatottjával győzött a kardozó Pusztai Liza és Rabb Krisztián, és ugyancsak első lett Pekler Zalán mongol partnerével légpuskában. A díjugrató Jármy Vince ezüstöt nyert az Európa-válogatott tagjaként.